هدفون بلوتوث Air 2 شیائومی که با نام AirDots Pro 2 نیز شناخته می‌شود در واقع نسخه ارتقا یافته از هدفون AirDots Pro است که عمر باتری بیشتر و همچنین کیفیت صدای بهتر را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، طراحی بیرونی هدفون نیز شباهت بیشتری به AirPods 2 اپل دارد. 

اما تمرکز اصلی شیائومی در این هدفون بر روی قابلیت حذف نویز بوده است. با این تفاسیر، آیا هدفون ایرداتز پرو 2 از قابلیت حذف نویز فعال یا ANC پشتیبانی می‌کند؟ در این مطلب قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم.

ویژگی‌های مربوط به حذف نویز یکی از نقاط قوت در عملکرد هدفون بلوتوث Air 2 هستند. با این حال، حذف نویز در این هدفون به صورت فعال نبوده و در واقع مانند هدفون‌های دیگری مانند FreeBuds 3 هواوی و FlyBuds 3 آنر، از سیستم حذف نویز غیرفعال یا پَسیو شامل دو میکروفون اختصاصی بهره می‌برد.

هدفون بلوتوث شیائومی Air 2 از دو میکروفون اختصاصی به منظور تشخیص سروصدای محیط بهره می‌برد. اطلاعات بدست آمده توسط این دو میکروفون سپس توسط الگوریتم‌های نرم‌افزاری مورد تحلیل قرار گرفته و در هنگام مکالمه، گوش دادن به موسیقی و یا استفاده از دستیار صوتی هوشمند، تا حد زیادی سروصدای محیط را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، هدفون بلوتوث Air 2 از یک درایور 14.2 میلی‌متری با دیافراگم کامپوزیتی بهره برده و از فناوری‌های رمزگشایی سیگنال‌های صوتی نظیر SBC، AAC و LHDC پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل صدایی که توسط این درایور بازتولید می‌شود از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.