ساعت هوشمند آمازفیت T-Rex از یک نمایشگر رنگی 1.3 اینچی AMOLED برخوردار است که از قابلیت همواره روشن یا Always On Display پشتیبانی می‌کند. این قابلیت در واقع به کاربر اجازه می‌دهد بدون نیاز به روشن کردن دستی صفحه نمایش ساعت، هر بار تنها با بالا آوردن دست خود اطلاعات ضروری و مهم را مشاهده کند.

علاوه بر این، واچ‌ فیس‌های متنوع و جذابی که برای این ساعت هوشمند طراحی شده‌اند با فعال بودن این قابلیت همیشه در معرض دید قرار داشته و جذابیت ظاهری ساعت را افزایش می‌دهد. در این مطلب قصد داریم به طور کامل نحوه فعال کردن این قابلیت در ساعت هوشمند آمازفیت تی‌رکس را آموزش دهیم.

فعال کردن Always On Display

با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید به راحتی این قابلیت را در ساعت هوشمند خود فعال کنید.

گام اول: به منوی اصلی ساعت وارد شوید.

گام دوم: بخش تنظیمات (Settings) را پیدا کنید.

گام سوم: در این بخش با اسکرول کردن صفحه به سمت پایین، بر روی گزینه «Always on Display» لمس کنید.

گام چهارم: از اینجا شما به سه گزینه دسترسی خواهید داشت؛ Digital Dial، Pointer Dial و Turn Off.

گام پنجم: در حالت پیش‌فرض این گزینه در حالت «Turn Off» قرار دارد.

گام ششم: با انتخاب یکی از دو گزینه Digital Dial یا Pointer Dial می‌توانید از قابلیت همواره روشن صفحه نمایش ساعت هوشمند آمازفیت تی‌رکس بهره ببرید.

حالت Digital Dial تنها زمان، تاریخ، روز و کالری مصرفی شما را در صفحه اصلی نشان می‌دهد.

حالت Pointer Dial عملکردی مشابه با حالت قبل دارد اما اطلاعات در واچ فیس آنالوگ نمایش داده می‌شوند.

اگر این مراحل را به درستی انجام داده باشید، ساعت هوشمند شما دیگر به حالت خواب (Sleep) نرفته و نمایشگر آن خاموش نخواهد شد. توجه داشته باشید که فعال بودن این قابلیت باعث افزایش مصرف شارژ باتری شده و تنها در مواقعی که لازم است از آن استفاده کنید. نکته مهم دیگر این است که از نظر مصرف باتری هیچ تفاوتی بین دو حالت Digital Dial و Pointer Dial وجود ندارد.

عمر باتری آمازفیت تی‌رکس با فعال بودن Always On Display

20 روز با استفاده معمولی و روزمره؛ اندازه‌گیری ضربان قلب پیوسته، ردیابی خواب، 13 دقیقه فعال بودن جی‌پی‌اس در روز، نمایش 150 نوتیفیکیشن پیام در روز، 30 بار بالا آوردن دست در روز و روشن شدن نمایشگر، 5 دقیقه استفاده از سایر قابلیت‌های ساعت.

66 روز با استفاده از حالت Basic؛ غیرفعال بودن اتصال بلوتوث به گوشی، غیرفعال بودن اندازه‌گیری ضربان قلب و سایر قابلیت‌ها، 100 بار بالا آوردن دست و روشن شدن نمایشگر در روز.

20 ساعت با فعال بودن مکان‌یابی پیوسته GPS؛ فعال بودن قابلیت مکان‌یابی پیوسته ماژول جی‌پی‌اس داخلی و اندازه‌گیری مداوم ضربان قلب.