آلارم ساعت هوشمند در دستبند Mi Band 4 شیائومی یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی است که نه تنها به شما اجازه سفارشی‌سازی را می‌دهد، بلکه می‌توانید به حالت تعویق یا اسنوز نیز دسترسی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تنظیمات مربوط به آلارم ساعت Mi Band 4 را به صورت کامل توضیح دهیم.

راهنمای استفاده از آلارم ساعت در شیائومی Mi Band 4 به صورت گام به گام

گام اول: ابتدا دستبند را به گوشی هوشمندتان متصل کنید.

گام دوم: اپلیکیشن Mi Fit را در گوشی هوشمند اندرویدی یا آیفون خود اجرا کنید و سپس به بخش Profile > My devices > Mi Smart Band 4 بروید.

گام سوم: اکنون با کشیدن انگشت به سمت پایین بر روی نمایشگر دستبند، گزینه Alarm را لمس کنید.

گام چهارم: پس از لمس این گزینه شما یک علامت + را مشاهده می‌کنید. با لمس این علامت مثبت می‌توانید یک آلارم ساعت جدید را ایجاد کنید.

گام پنجم: اکنون شما می‌توانید زمان دلخواهتان را برای آلارم ساعت وارد کنید. بدین منظور کافیست با کشیدن انگشت بر روی نمایشگر دستبند، اعداد دلخواه را تعیین کنید. شما می‌توانید دفعات تکرار آلارم در طول هفته را بر روی یکبار، هر روز، دوشنبه تا جمعه و یا تنظیمات دلخواه خودتان قرار دهید. پس از تنظیم تمامی این موارد، بر روی دکمه Save لمس کنید.

چطور حالت تعویق یا اسنوز را تنظیم کنیم؟

گام اول: پس از اینکه با استفاده از گام‌های بالا تنظیمات مربوط به آلارم ساعت را انجام دادید، می‌توانید ببینید که آلارم در حالت On قرار دارد.

گام دوم: اکنون برای ویرایش یک آلارم ساعت باید بر روی آن لمس کنید.

گام سوم: در تنظیمات بخش مربوط به اسنوز را پیدا کرده و آن را در حالت فعال (On) قرار دهید.

نکات بیشتر در خصوص آلارم ساعت Mi Band 4

آیا می‌توان برای آلارم ساعت یک صدا تعیین کرد؟

خیر! این کار نه تنها در می بند 4، بلکه در سایر دستبندهای هوشمند مشابه مانند Honor Band 5 نیز امکان‌پذیر نیست. اگر می‌خواهید آلارم ساعت حتما صدا داشته باشد تنها راه استفاده از گوشی هوشمندتان خواهد بود. آلارم ساعت Mi Band 4 شیائومی تنها با استفاده از ویبره و نوتیفیکیشن نمایش داده شده در نمایشگر، کار می‌کند.

آیا امکان تغییر بازه‌های تعویق یا اسنوز وجود دارد؟

خیر! در مچ‌بند هوشمند Mi Band 4 بازه‌های زمانی تعویق به صورت پیش‌فرض بر روی 10 دقیقه تنظیم شده‌اند. در تنظیمات اپلیکیشن Mi Fit هیچ گزینه‌ای برای تغییر این بازه زمانی وجود ندارد.

آیا مچ‌بند می‌تواند آلارم‌های تعیین شده در گوشی را شناسایی کند؟

بله! در صورتی که مچ‌بند و گوشی هوشمندتان در حالت عادی متصل باشند، مچ‌بند می‌تواند آلارم‌هایی که در گوشی هوشمند تنظیم شده‌اند را شناسایی کند.

حداکثر چند آلارم ساعت را می‌توان در Mi Band 4 ایجاد کرد؟

دستبند هوشمند Mi Band 4 قادر است 5 آلارم ساعت را ذخیره کند.