آموزش

آموزش راه‌اندازی دستیار صوتی الکسا بر روی ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ

با دستیار صوتی الکسا آمازون بر روی ساعت هوشمند گلکسی واچ دیگر می‌توانید دستیار بیکسبی را کنار بگذارید.

زمانی که بحث دستیار صوتی می‌شود، شکست دادن دستیار صوتی آمازون کاری سخت است. بنابراین، از آنجایی که این دستیار دیجیتال به صورت پیش‌فرض بر روی ساعت هوشمند گلکسی واچ شما قرار نگرفته است، به این معنا نیست که خودتان نمی‌توانید آن را نصب کنید. ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ و گلکسی واچ اکتیو دستیار صوتی خودشان را دارند، بیکسبی. اما هیچکس بیکسبی را دوست ندارد یا حداقل ما ایرانی ها دوست نداریم. بیکسبی یک دستیار صوتی آزار دهنده و بی‌مصرف است که تقریباً هیچ کس از آن استفاده نمی‌کند. از آنجایی که ما با یک فرد روبرو نیستیم و در مورد هوش مصنوعی صحبت می‌کنیم، پس از گفتن بی‌مصرف بودن آن احساس بدی نیز نداریم.
هنوز هم ساعت‌های هوشمند و دستیارهای دیجیتال جفتی طبیعی هستند. شاید سامسونگ نخواهد که شما از رقیب بیکسبی بر روی گلکسی واچ استفاده کنید، اما شما می‌توانید استفاده کنید و نگران نباشید. همه این‌ها به لطف سخاوت یک دولوپر غیر رسمی ممکن شده است.
بگذارید شفاف صحبت کنیم: این راه‌حل به هیچ وجه به خوبی جایگذاری یک برنامه رسمی نیست، اما شما باید از تلاش‌های یک دولوپر که به تنهایی بر روی آوردن الکسا برای مچ بندهایی که ساخت آمازون نیست زحمت کشیده است ممنون باشید.

راه‌اندازی الکسا آمازون بر روی ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ سامسونگ

نصب برنامه Alexa Gear
برنامه‌ای که به آن نیاز داریم، Alexa Gear نام دارد که در گوگل پلی در دسترس است. این برنامه، واسطه‌ای است که باید آن را بر هر دوی ساعت هوشمند گلکسی واچ سامسونگ و گوشی متصل به آن نصب کنید. راحت‌ترین روش این است که همه مراحل را با تلفن هوشمند خود انجام دهید. عبارت Alexa را در گلکسی استور ساعت گلکسی واچ جستجو کنید تا برنامه Alexa Gear را پیدا کنید. مطمئن شوید که حتماً در حال جستجو در میان برنامه‌ها هستید. برنامه‌ای که باید در گوشی آن را نصب کنید، Companion for Alexa نام دارد. آِن را نیز دانلود کنید و هر دوی برنامه‌ها را در ساعت و تلفن همراه نصب کنید.
از برنامه تلفن همراه برای ورود به حساب کاربری آمازون و دادن اجازه دسترسی به الکسا استفاده می‌شود.

دادن دسترسی به برنامه Alexa Gear
برنامه Alexa Gear ویجت مخصوص گلکسی واچ را ندارد، در نتیجه شما نمی‌توانید به راحتی با ساعت صحبت کنید و منتظر پاسخ آن بمانید. بهترین روش برای دادن دسترسی به آن، دو بار چرخاندن صفحه ساعت در جهت عقربه‌های ساعت است تا میانبری از برنامه بر روی صفحه ظاهر شود. اگر گلکسی واچ شما به طور خودکار این کار را انجام نداد، میانبر را با فشار دادن علامت + به صفحه اضافه کنید.
ما در اینجا فرض را بر این گذاشته‌ایم که شما پوسته ویجت گلکسی واچ را در حالت استاندارد قرار داده‌اید. اگر اشتباهاً میانبر ویجت برنامه را حذف کرده‌اید و می‌خواهید دوباره آن را اضافه کنید، صفحه ساعت را در جهت عقربه‌های ساعت آنقدر بچرخانید تا به صفحه اضافه کردن ویجت‌ها برسید و سپس میانبر برنامه یا App Shortcut را اضافه کنید.

استفاده از Alexa Gear
برنامه Alexa Gear را بارگذاری کنید. آیکون میکروفون کوچکی را مشاهده خواهید کرد. اگر با موفقیت به تلفن همراه خود وصل شده باشد، یک پیام Alexa ready را در وسط صفحه مشاهده خواهید کرد.
این کل روش کار با این برنامه است. این برنامه باید به تلفن شما متصل باشد و حتی اگر گلکسی واچ 4G نیز داشته باشید، به تنهایی کار نخواهد کرد. آیکون میکروفون را فشار دهید و برنامه به مدت ۵ ثانیه به شما گوش خواهد داد. چند لحظه صبر کنید تا اطلاعات به تلفن همراه شما منتقل شود، پس از آن با استفاده از اینترنت، شما پاسخ را با صدای همیشگی الکسا خواهید شنید.

تنظیم کردن Alexa Gear
یک بخش مهم دیگر نیز برای بررسی باقی مانده است. در حالت استاندارد، شما پاسخ الکسا را از طریق هر دو بلندگوی ساعت و تلفن همراه خواهید شنید، هرچند که احتمالاً دوست دارید فقط پاسخ را از طریق ساعت بشنوید. برای انجام این کار، می‌توانید تنظیمات را از طریق برنامه تلفن همراه Alexa Gear تغییر دهید. این برنامه دو نوع تنظیمات ارائه می‌دهد، یکی انتخاب بلندگو یا بلندگوهایی که پاسخ الکسا از طریق آن شنیده شود و دیگری زبانی است که با آن صحبت می‌کنید. درست همانند الکسای واقعی، چندین لهجه برای زبان انگلیسی وجود دارد که می‌توانید نزدیک‌ترین آن را برای دریافت بهترین نتیجه انتخاب کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *