آموزش

چطور در ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ بوسیله واتس اپ پیام ارسال کنیم

در این مطلب با هم آموزش مرحله به مرحله برای استفاده از سرویس پیام‌رسان واتس اپ در ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ را مرور می کنیم

شاید ساعت گلکسی واچ سامسونگ مانند اپل واچ دارای برنامه‌های زیادی نباشد، اما گلکسی از برخی برنامه‌های مطرح مانند واتس اپ و بسیاری از اپلیکیشن ها پرکاربرد دیگر را پشتیبانی می‌کند. اگر شما یکی از کاربران واتس اپ هستید و تمایل دارد تا از این پیام رسان بر روی ساعت هوشمند سامسونگ خود استفاده کنید، خبر خوب این است که این کار شدنی است.
ما روش انجام این کار را به صورت مرحله به مرحله برای شما آماده کرده و امکانات مهم ساعت گلکسی واچ را که در این زمینه به شما کمک می‌کند را معرفی کرده‌ایم، پس برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تنظیم اعلان‌های واتس اپ برای مشاهده در ساعت هوشمند

هیچ برنامه واتس اپی که مخصوص ساعت گلکسی واچ و یا مخصوص ساعت هوشمند باشد، وجود ندارد. شما می‌توانید به پیام‌ها پاسخ دهید اما نه به شیوه کاملی که برای چت کردن معمول از آن استفاده می‌کنید. در ابتدا باید مطمئن شوید که اعلان‌های پیام دریافتی به درستی بر روی ساعت شما کار می‌کند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
۱. وارد برنامه گلکسی واچ در تلفن همراه خود شوید، به پایین صفحه بروید تا وارد قسمت تنظیمات شوید و سپس گزینه Notifications را انتخاب کنید.
۲. مطمئن شوید که این گزینه فعال است. اگر فعال نبود، با لمس نوار کنار آن می‌توانید آن را فعال کنید.
۳. در قسمت بعدی گزینه Manage Notifications را انتخاب کنید. شما لیست کاملی از برنامه‌های موجود در تلفن همراه خود را مشاهده می‌کنید. در کنار نام هر برنامه، نواری وجود دارد که با لمس آن می‌توانید فعال شدن اعلان‌های آن برنامه را انتخاب کنید. مطمئن شوید که گزینه مربوط به واتس اپ روشن باشد.

مشاهده اعلان‌های واتس اپ در ساعت هوشمند گلکسی واچ

زمانی که پیامی به تلفن همراه شما ارسال شود، آیکون کوچکی نیز در صفحه ساعت هوشمند گلکسی واچ شما ظاهر می‌شود. اگر صفحه در حالت استند بای باشد، این آیکون برای چند دقیقه کل صفحه را اشغال می‌کند. چنانچه بعد از مدتی می‌خواهید پیام‌های خود را مطالعه کنید به روش زیر عمل کنید:
۱. صفحه چرخان ساعت گلکسی واچ را بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. این کار آخرین اعلان‌های دریافتی را به شما نمایش می‌دهد.
۲. بر روی پیام کلیک کنید، مهم نیست که SMS باشد یا از طریق واتس اپ ارسال شده است. با انتخاب آن، می‌توانید تمام متن دریافتی را مشاهده کنید.

چگونه یک پاسخ از پیش آماده ارسال کنیم

اگر شما صفحه را تا انتهای پیام دریافتی پایین بکشید، می‌توانید به لیستی از پیام‌های از پیش آماده دسترسی پیدا کرده و پیام مورد نظر را با یک کلیک، برای مخاطب خود ارسال کنید. این متن‌های پیشنهادی بر اساس متن پیام مرتب نشده‌اند، اما شما می‌توانید متن مورد نظر خود را به این فهرست اضافه کنید. به اندازه‌ای پایین بروید که بخش Edit Responses را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید تا بتوانید متنی از خودتان بنویسید. به هر حال همه احتیاجی به متن پیش‌فرض “OMG!” گلکسی واچ سامسونگ ندارند که در ابتدای لیست قابل مشاهده است.
ما قویاً به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای رفت و آمد میان پیام‌ها از صفحه چرخان ساعت استفاده کنید. چرا که هم راحتی بیشتری و هم از ارسال تصادفی پیام که در حین استفاده از صفحه لمسی امکان وقوع دارد، جلوگیری می‌کند.

پاسخ مورد نظر خود را بنویسید

بالای لیست متن‌های از پیش آماده، شما می‌توانید سه آیکون کوچک را مشاهده کنید. آیکون اول به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از میکروفون درون ساعت گلکسی واچ، پیامی را دیکته کنید. دومین آیکون، فهرستی از صورتک‌ها را در اختیار شما می‌گذارد تا حالت مورد نظر خود را پیدا کنید. آخرین آیکون نیز صفحه کلید است که با استفاده از صفحه کلید T9 به شما امکان تایپ دستی پیام را می‌دهد. شما با کلیک بر روی هر حرف، به ۴-۳ حرف مختلف حروف الفبا دسترسی پیدا می‌کنید و همزمان با نوشتن شما، گلکسی واچ نیز سعی می‌کند تا واژه مورد نظر شما را پیشبینی کند. برای اضافه کردن اعداد یا علامت‌ها، کافیست تا صفحه چرخان را در جهت عقربه ساعت بچرخانید تا بتوانید از میان صفحات مختلف صفحه کلید، علامت مورد نظر را انتخاب کنید. در قسمت اعداد و علامت‌ها، آیکون تنظیمات صفحه کلید نیز وجود دارد. بر روی علامت پیچ کوچک کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات وارد شوید. در بخش Smart Typing در قسمت تنظیمات، می‌توانید در صورت نیاز حالت پیشبینی کلمات در هنگام نوشتن را غیر فعال کنید.

Related Posts

One thought on “چطور در ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ بوسیله واتس اپ پیام ارسال کنیم

  1. علی گفت:

    سلام چه طور میشه تاریخ هجری شمسی رو به ساعت تایزن اضافه کرد؟با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *