آموزش

نکات استفاده و ترفندها در ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Active

اگر شما به تازگی ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو سامسونگ را خریداری کرده‌اید و یا حتی قصد خرید آن را دارید، باید به شما بگوییم که گزینه بسیار خوبی را انتخاب کرده‌اید. فریب قیمت ارزان‌تر آن به نسبت مدل گلکسی واچ را نخورید، چرا که مدل اکتیو تقریباً همه امکانات گلکسی را دارد و علاوه بر آن ساعتی سبکتر با طراحی ساده است. ما به مدت کافی از ساعت اکتیو استفاده کردیم و فکر می‌کنیم با همه توانایی‌های آن آشنا شده‌ایم. از آنجایی که این ساعت امکانات بسیار زیادی دارد، شما ممکن است حتی متوجه بعضی امکانات آن نشوید. به همین دلیل ما این راهنمای کاربردی و ترفندها در ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Active را آماده کردیم تا شما با مطالعه آن بتوانید بیشترین استفاده را از ساعت گلکسی واچ اکتیو سامسونگ داشته باشید.

حالت Goodnight را فعال کنید تا در طول شب صدایی از ساعت پخش نشود

این ویژگی بسیار کاربردی است، به ویژه برای کسانی که قصد استفاده از ساعت موقع خواب را دارند و همچنین می‌خواهند تا حد ممکن زمان بیشتری از باطری دو روزه ساعت استفاده کنند. حالت شب، تمام صداها به جز صدای آلارم و اعلان‌ها را قطع می‌کند. راحت‌ترین روش فعال کردن آن از طریق خود ساعت است. تنها لازم است تا صفحه را به پایین بکشید تا به قسمت quick settings menu برسید. آیکونی که شکل هلال ماه است را پیدا کنید و آن را روشن کنید. علامتی بالای قسمت تنظیمات نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده فعال شدن آن است. این علامت بخش بسیار کوچکی در صفحه را اشغال می‌کند.

صفحه نمایش ساعت اکتیو خود را در حالتی قرار دهید که همیشه روشن باشد

کاری که هنوز هم نمی‌توانید با ساعت‌های هوشمند اپل انجام دهید، روشن نگه داشتن دائم صفحه است. اما در ساعت‌های هوشمند سامسونگ این کار ممکن است. فراموش نکنید که انجام این کار بی‌شک بر عمر باطری تاثیر خواهد گذاشت. اگر شما مشکلی با تمام شدن سریع‌تر شارژ ساعت ندارید، از چند روش می‌توانید این آپشن را فعال کنید. ساده‌ترین راه آن از طریق quick settings menu می‌باشد که با کشیدن پایین صفحه قابل دسترسی است. بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات بروید. اولین آپشن در بخش تنظیمات Watch faces خواهد بود. بر روی آن کلیک کنید، با پایین صفحه بروید تا گزینه Watch always on را مشاهده کنید. با کلیک روی این گزینه می‌توانید آن را روشن یا خاموش کنید.

تنظیمات سریعی که می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید را تغییر دهید

قسمت تنظیمات سریع مانند قسمت اعلان‌ها در تلفن‌های همراه، در قسمت بالای صفحه ساعت قرار دارد. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید از تنظیمات پیش‌فرض آن استفاده کنید چرا که سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد تا تنظیمات مورد نیاز خود را در این قسمت قرار دهید. برای انجام این کار شما احتیاج دارید تا از برنامه مچ بندهای گلکسی سامسونگ بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید که به این ساعت متصل است. به قسمت Advanced رفته و صفحه را به پایین بکشید تا در انتهای آن گزینه Edit quick setting را مشاهده کنید. در این قسمت می‌توانید تنظیمات مورد نیاز خود را برای مشاهده بر روی ساعت انتخاب کنید و همچنین گزینه قطع یا پخش موسیقی و تنظیم سنسور لمس صفحه را نیز اضافه کنید.

باز شدن خودکار برنامه‌ها

ما نمی‌دانیم که این آپشن تا چه میزان برای افراد مختلف مفید است، اما سامسونگ توانایی اجرای خودکار برنامه‌ها را بدون نیاز به کلیک کردن اضافه کرده است. زمانی که شما در فهرست برنامه‌ها هستید و نشانگر بر روی برنامه خاصی قرار گرفته است، این برنامه بدون نیاز به کلیک کردن باز خواهد شد. این آپشن در حالت پیش‌فرض خاموش است و برای روشن کردن آن باید وارد قسمت تنظیمات شده، به بخش تنظیمات برنامه‌ها بروید و گزینه Auto open apps را پیدا کرده و آن را روشن کنید. بعد از انجام این مراحل است که این ویژگی جدید عمل می‌کند.

تصویر پس‌زمینه ویجت‌ها و اعلان‌های صفحه نمایش را تغییر دهید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند همه جنبه‌های ساعت هوشمند خود را شخصی‌سازی کنند، هم‌اکنون می‌توانید پس‌زمینه‌ای را که در هنگام نمایش صفحات ساعت هوشمند اکتیو نشان داده می‌شود را تغییر دهید. شما می‌توانید این کار را از طریق برنامه Galaxy Wearable تلفن‌های همراه انجام دهید، اما انجام آن از طریق ساعت ساده‌تر است. وارد تنظیمات اصلی شوید و گزینه Display را انتخاب کنید. آپشن Background style را پیدا کنید و قادر خواهید بود تا از میان تصاویر و رنگ‌های مختلف، گزینه مورد علاقه خود را پیدا کنید. زمانی که ظاهر جدید را انتخاب کنید، تغییرات در لحظه اعمال خواهند شد.

چگونه ویجت را حذف کنیم

زمانی که تازه ساعت اکتیو خود را خریده و آن را راه‌اندازی کرده‌اید، متوجه می‌شوید که دستگاه دارای ویجت‌های مختلفی است که برای شما در نظر گرفته شده است. البته شما می‌توانید ویجت‌های دیگری نیز اضافه کنید، اما می‌توانید آنهایی را که نیاز ندارید حذف کنید. برای حذف یک ویجت، انگشت خود را بر روی آیکون آن بر روی صفحه نگه دارید. پس از آن یک علامت بر روی صفحه ظاهر می‌شود که با انتخاب آن می‌توانید ویجت مورد نظر را حذف کنید.

صفحه مربوط به ورزش خود را تنظیم کنید

ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی اکتیو یکی از راحت‌ترین ساعت‌های هوشمندی است که ما در باشگاه و یا هنگام دو از آن استفاده کرده‌ایم. ما می‌دانیم که برای بسیار از مردم، اطلاعاتی که در زمان ورزش کردن بر روی صفحه نمایش داده می‌شود اهمیت دارد. خوشبختانه تنظیم این اطلاعات با این ساعت بسیار راحت است. زمانی که آماده شروع یک ورزش مشخص هستید، آیکون چرخ دنده و سپس گزینه Workout screen را انتخاب کنید. از این قسمت می‌توانید اطلاعاتی که می‌خواهید را برای نمایش انتخاب کنید و با حرکت در هر یک از بخش‌ها، آن را تنظیم کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید تنظیمات پخش موسیقی در پس‌زمینه را نیز اضافه کنید و میزان ساعتی که برای ورزش در نظر گرفته‌اید را برای نمایش بر روی صفحه انتخاب کنید.

با استفاده از ساعت گلکسی واچ اکتیو سامسونگ، آرامش خود را حفظ کنید

سامسونگ به تازگی همکاری خود را برنامه Calm اعلام کرده است. حاصل این همکاری برنامه‌ای برای انجام مدیتیشن و آرامش ذهنی با استفاده از ساعت اکتیو است. شما می‌توانید از طریق برنامه Samsung Health به برنامه‌های مدیتیشن دسترسی پیدا کنید. این برنامه‌ها در قسمت Mindfulness نرم‌افزار سامسونگ قابل استفاده است. علاوه بر این، بعد از پایان تمرینات مدیتیشن، می‌توانید تغییرات سطح استرس خود را بر روی ساعت پیگیری کنید. برای شروع یک جلسه تمرین مدیتیشن به برنامه Samsung Health بروید و وارد قسمت Discover شوید. زمانی که تمرین را شروع کنید، یک پیغام بر روی ساعت شما ظاهر می‌شود که خبر از ثبت سطح استرس شما در طی تمرین می‌دهد.

از صفحه ساعت هوشمند گلکسی واچ خود عکس بگیرید

اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید که باید از صفحه ساعت هوشمند خود عکس بگیرید، می‌توانید این کار را به روش زیر انجام دهید: صفحه را به سمت راست بکشید و همزمان دکمه Home را که در سمت راست دکمه فیزیکی قرار دارد فشار دهید. انجام این کار کمی مهارت نیاز دارد و ممکن در تلاش‌های اول، به جای عکس گرفتن از صفحه، پیغام خاموش کردن ساعت ظاهر شود. تصاویر در برنامه گالری ساعت ذخیره می‌شوند و برای دیدن آنها، باید به صورت دستی آن را به تلفن خود منتقل کنید. متاسفانه، کاربران آیفون، از این ویژگی نیز نمی‌توانند استفاده کنند.

در پایان امیدواریم ترفندها در ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ اکتیو مورد استفاده شما قرار گرفته باشید و شما هم تجربه کاربری خود را برای ما بنویسید و با دیگران به اشتراک قرار دهید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *