تا حالا این اتفاق برایتان افتاده که هنگام استفاده از هدفون Haylou GT1 شیائومی میکرفون آن کار نکند؟ اگر میکروفون این هدفون کار نکند شما نمی‌توانید به دستیار صوتی دسترسی داشته باشید و یا حتی مکالمه کنید. بنابراین اگر میکروفون هدفون شما از کار افتاد، چطور می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟ در این مطلب راهکارهای مناسب برای انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

عدم امکان دسترسی به دستیار صوتی

هدفون Haylou GT1 شیائومی از دستیار صوتی Goggle Assistant، Siri و یا Xiao AI پشتیبانی می‌کند. اگر به هر دلیل امکان استفاده از آنها را ندارید گام‌های زیر را طی کنید:

قابلیت فعال شدن خودکار دستیار صوتی تنها بر روی هدفون سمت چپ کار می‌کند. برای فعالسازی دستی آن کافیست سه بار پنل لمسی هدفون سمت چپ را لمس (مانند کلیک) کنید.

ببینید آیا قابلیت دستیار صوتی بر روی گوشی هوشمند متصل به هدفون فعال هست یا خیر. همچنین باید برای هدفون اجازه دسترسی کنترل کردن این قابلیت را تعیین نمایید.

کار نکردن میکروفون Haylou GT1

وقتی با هدفون Haylou GT1 خود در حال گوش کردن به موسیقی هستید، اگر مکالمه تلفنی، تماس واتساپ یا هر نوع تماس صوتی دیگری داشته باشید، میکروفون هدفون فعال نخواهد شد. در واقع در این حالت صدای شما از طریق میکروفون داخلی گوشی هوشمندتان به طرف مقابل انتقال می‌یابد.

اگر این حالت را نمی‌پسندید، کافیست تنظیمات هدفون مربوط به بخش “For Media Audio” را از روی گوشی هوشمند غیرفعال کنید. توجه داشته که با غیرفعال شدن این قابلیت دیگر قادر نیستید همزمان به موسیقی گوش کنید و مکالمه داشته باشید.